Adamix CS E1422

Opis produktu: Adamix CS to acetylowany adypinian diskrobiowy, otrzymywany przez chemiczną obróbkę skrobi ziemniaczanej mieszaniną bezwodnika kwasu octowego i kwasu adypinowego, przeznaczony do stosowania w produktach spożywczych.

Właściwości: Produkt rozpuszczalny w zimnej wodzie i doskonale wiążącywodę bez konieczności podgrzewania. Wykazuje także wysoką odporność na siły ścinające, kwaśne środowisko oraz wahania temperatury. Pełni funkcję stabilizatora, emulgatora, nośnika, substancji zagęszczającej oraz środka wiążącego.

Zastosowanie: Adamix CS szczególnie polecany jest do produkcji keczupów, sosów warzywnych i warzywno-mięsnych, koncentratów deserów w proszku, majonezów, sosów sałatkowych o obniżonej zawartości tłuszczu (poniżej 50 %), margaryny o obniżonej kaloryczności, smakowych mlecznych napojów fermentowanych, deserów mlecznych typu pudding, twarogów termizowanych oraz wsadów owocowych i nadzień do pieczenia. Używany jest także jako zamiennik żelatyny, środek wiążący w paszach dla ryb oraz jako środek klejący.
Inter JJP Sp. z o.o.

ul. Węgorka 20

60-318 Poznań